Hakkımızda

Türkiye Adalet Vakfı, 2021 yılında Türkiye'nin adalet sistemini güçlendirmek ve toplumsal dönüşüm süreçlerine liderlik etmek amacıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Vakfın temel itici gücü, adaletin evrensel ilkelerine olan bağlılığı ve toplumsal değişimi sağlamak için hukukun üstünlüğü ilkesine olan inancıdır. Bu vizyonun temelinde, toplumun adalet ve insan haklarına dayalı bir temel üzerine inşa edilmesinin önemi vurgulanmaktadır.

"Herkes İçin Değil Her Şey İçin Adalet" ilkesiyle hareket ederek adaletin daha etkin ve hızlı sağlanması noktasında, adalet kurumlarına her türlü kaynak sağlamak için faaliyetlerde bulunmak ve bu kurumların yanında olmak, bu kurumla yetişecek insan kaynaklarına her türlü destek sağlamak Adalet kavramıyla birlikte, duygusunun, anlamının ve öneminin zenginleştirilmesi ile adalet duygu ve inancının kaybolmasına engel olmak istemektedir.

Ülkemizdeki adalet kavramını her zaman canlı tutmak ve her geçen gün daha da güçlenmesini sağlamak en temel hedeflerimizdendir.

Telefon :
eposta: info@turav.org
Adres:
Sahabiye Mahallesi Otak Sokak Ömercikler İş Merkezi No:21 Kat:2 Daire No:5 Kocasinan / Kayseri