TÜRAV üye kabulüne başladı

Kayseri’de Herkes için değil, her şey için adalet sloganı ile kurulan Türkiye Adalet Vakfı (TÜRAV) idari yapılanmasını tamamlayarak üye kabulüne ve faaliyetlerine başladı. Vakıftan yapılan yazılı açıklamada vakıf gelirlerinin başta Hukuk Fakültesi olmak üzere ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olacağı belirtildi. Genel Merkezi Kayseri'de olan TÜRAV organizasyon şemasını ve faaliyet yapısını tamamlayarak faaliyetlerine başladı. 2021 yılında Kayseri'de kurulan vakıf yönetim binasını da faaliyete geçirerek çalışmalarına resmen başladı.

Vakıftan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi. "Türkiye Adalet Vakfı 2021 yılında kurulan ve adaletin tesisi, geliştirilmesi ve toplum kuruluşudur. Vakfın misyonu adaletin herkes için erişebilir, etkin ve eşit olmasını sağlamak; adalet sisteminin sorunlarına çözüm üretmek; adalet alanında bilgi, farkındalık ve kapasite arttırmaktır. Vakfın vizyonu ise adaletin toplumsal barış, huzur ve Kalkınmanın temeli olduğu bir Türkiye ve dünya yaratmaktır. Vakıf bu amaçlar doğrultusunda çeşitli faaliyetler yürütmektedir. Türkiye Adalet Vakfı adaletin tesisi geliştirilmesi için çalışan bir sivil toplum kuruluşudur. Vakıf hukukunun üstünlüğü insan hakları, yargı bağımsızlığı gibi konularda toplumu bilinçlendirmeyi sağlamak amacına 2021 yılında kurulmuştur. Türkiye Adalet Vakfı adaletin hizmetinde olan bir iyilik hareketidir. Bu nedenle vakıf bağış kabulüne başlamıştır. Vakıf bağışçıların desteği ile daha çok kişiye ulaşmak, daha çok projeyi hayata geçirmek, daha çok fayda sağlamak istemektedir. Bağışlarınızla sizde adaletin güçlenmesine, toplumun gelişmesine, insanların mutluluğuna katkıda bulunabilirsiniz. Adalet için Birlikte çalışalım."

Vakıf sivil toplum kuruluşları ile de işbirliği yaparak, vakfa gelir getirici projeler de geliştirecek. Aynı zamanda öğrencilere burs imkanı ile destek olacak. Vakıf Kayseri'de kurulması nedeniyle kendi içinde önemli bir vizyon olacak.

Telefon :
eposta: info@turav.org
Adres:
Sahabiye Mahallesi Otak Sokak Ömercikler İş Merkezi No:21 Kat:2 Daire No:5 Kocasinan / Kayseri